Directors

Tomasz Orkiszewski
Dyrygent

Wydawca, organista, dyrygent chóralny, aranżer. Absolwent Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie. Dyrygenturę chóralną ukończył w klasie prof. Kazimierza Górskiego.
Pracował w parafiach jako organista i dyrygent. Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych i prezesem Wydawnictwa Muzycznego Polihymnia w Lublinie.
Od 1999 r. jest założycielem i dyrygentem Chóru i Orkiestry Kameralnej „Iubilaeum”, z którym zrealizował wiele projektów artystycznych. Na potrzeby zespołu opracował kilkadziesiąt utworów muzyki polskiej, która stanowi główny nurt artystyczny Chóru. Między innymi pieśni religijne i nabożeństwa wielkopostne, kolędy, utwory patriotyczne i ludowe. Z Cameratą Lubelską współpracuje od początku powstania zespołu jako wokalista, aranżer utworów i dyrygent.
Jako wydawca jest inicjatorem wielu publikacji ważnych dla polskiej i europejskiej kultury muzycznej. W dziedzinie działalności wydawniczej współpracuje z wieloma Uniwersytetami Muzycznymi w Polsce. W 2016 roku, za wybitny wkład w rozwój kultury polskiej został odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi.

prof. Kazimierz Górski (1944-2009)
Dyrygent

30 kwietnia 2009 roku zmarł prof. Kazimierz Górski
Z wielkim smutkiem żegnamy
Mistrza, Przyjaciela, Wielkiego Człowieka

Był absolwentem Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Akademii Muzycznej w Poznaniu, promotorem wielu przewodów doktorskich i habilitacyjnych w zakresie dyrygentury.

Odnalazł i dokonał opracowań wielu utworów kompozytorów polskich XVII i XVIII, których prawykonania odbyły się pod jego dyrekcją. W latach 1971 – 1998 był pracownikiem naukowym Instytutu Muzykologii KUL oraz dyrygentem Chóru Akademickiego KUL.

W ostatnich latach związany był z Instytutem Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Od 2001 roku sprawował funkcję dyrygenta i kierownika artystycznego powołanego przez siebie kameralnego zespołu wokalno-instrumentalnego Camerata Lubelska.

dr Przemysław Stanisławski
Dyrygent

Ukończył teorię muzyki w Poznaniu i dyrygenturę symfoniczno-operową w Warszawie. W latach 1966-1986 śpiewał w Poznańskim Chórze Chłopięcym Jerzego Kurczewskiego. W 1983 r. utworzył męski zespół wokalny “Affabre Concinui”. Do roku 1992 był kierownikiem artystycznym tego zespołu, występując z nim wielokrotnie w kraju i za granicą. Od października 1993 roku prowadzi zespoły operowe, zespoły oratoryjno-kantatowe i zespoły wokalne na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Przygotował kilkadziesiąt premier operowych i oratoryjnych. Jako dyrygent koncertował z orkiestrami: Camerata Academia, Capella Bydgostiensis, Warszawska Orkiestra Kameralna, Polish Sinfonietta, Polska Filharmonia Kameralna; Filharmonii – Bałtycka, Koszalińska, Lubelska, Olsztyńska, Pomorska, a także poza granicami (Belgia, Francja, Hiszpania, Japonia, USA).

Od 2010 jest kierownikiem artystycznym Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie, a od kwietnia 2011 roku dyryguje Zespołem Wokalno-Instrumentalnym Camerata Lubelska.

Do świętego Antoniego Padewskiego // Przedziwny, Święty Antoni, Patronie Miasta Lublina...
  1. Do świętego Antoniego Padewskiego // Przedziwny, Święty Antoni, Patronie Miasta Lublina...
  2. Modlitwa do św. Antoniego // Przedziwny, Święty Antoni, Patronie Miasta Lublina...
  3. Do świętego Antoniego // Przedziwny, Święty Antoni, Patronie Miasta Lublina...
  4. Litania – Kyrie eleison // Przedziwny, Święty Antoni, Patronie Miasta Lublina...
  5. Litania – Pater ex quo omnia // Przedziwny, Święty Antoni, Patronie Miasta Lublina...
  6. Litania – Sanctus Dominus // Przedziwny, Święty Antoni, Patronie Miasta Lublina...
  7. Litania – Rex Saeculorum // Przedziwny, Święty Antoni, Patronie Miasta Lublina...